مقالات زیبایی سلامتی > فرمر ناخن چیست ؟

در مقاله آموزش کاشت ناخن با فرمر، به یکی از ابزار ناخن کاری بنام فورمر ناخن، که در کاشت بکارگرفته می‌شود پرداخته‌ایم. و به سوالاتی چون، فرمر در کاشت ناخن چیست ؟، نحوه استفاده از فرمر ناخن چیست ؟، کاشت فرمر چیست ؟ و کاشت ناخن با تیپ بهتر است یا فرمر ؟، بطور اجمالی پاسخ داده‌ایم. برای رسیدن به دید تخصصی‌تر و در صورت علاقه به فعالیت در حرفه ناخن کاری، پیشنهاد می‌کنیم در دوره آموزش ناخن کاری مایسا، شامل آموزش کاشت ناخن با فرمر شرکت کنید. برای دریافت مشاوره و شرکت در دوره آموزش ناخن کاری مایسا، با شماره زیر تماس بگیرید:


شماره تماس: ۲۲۸۰۵۴۳۷ -۰۲۱

آموزش کاشت ناخن با فرمر

فرمر ناخن چیست | مایسا
عکس طرز گذاشتن فرمر روی ناخن

برای دریافت خدمات تخصصی ناخن کاری و یا شرکت در دوره آموزش ناخن کاری شامل آموزش کاشت ناخن با فرمر، با شماره زیر تماس بگیرید:


شماره تماس: ۲۲۸۰۵۴۳۷ -۰۲۱

فرمر در کاشت ناخن چیست ؟

فرمر ناخن ( Nail Former ) یکی از ابزار ناخن‌ کاری است که، برای بلند کردن و هم قد کردن ناخن‌ها، هنگام مواد گذاری در کاشت از آن استفاده می‌شود. این ابزار اغلب از جنس طلق و فلز، در سایزهای مختلف بوده، و بسته به نوع آن قیمتی در حدود ۷ تا ۳۰ دلار دارد. فرمر ناخن در سه نوع مستطیل، ذوزنقه و پروانه‌ای است که، هم بصورت یکبار مصرف و هم چند بار مصرف در بازار وجود دارد.

نحوه استفاده از فرمر ناخن چیست ؟

بسته به نوع فرمر ناخن، ممکن است نحوه استفاده از آن متفاوت باشد، اما بطور کلی می‌توان گفت فرمرگذاری ناخن‌ها، شامل مراحل زیر است:

  • ۱- فرمر ناخن را از رول کاغذی آن جدا کنید.
  • ۲- قسمت ابتدایی ( جایی که روی فرمر ناخن درجه بندی نشده است ) را از وسط برش بزنید.
  • ۳- فرمر را زیر ناخن قرار داده، و در صورت اطمینان از قرارگیری صحیح آن، دو طرف فرمر را بهم بچسبانید.
  • ۴- فرمر ناخن برای انجام مواد گذاری آماده است.

قرارگیری صحیح فرمرها در کاشت ناخن، بسیار اهمیت داشته و نیاز به آموزش تخصصی و تمرین دارد. قرار دادن اشتباه فرمر در کاشت ناخن، موجب می‌شود تا، موادگذاری به خوبی انجام نشده، و ناخن‌های کاشته شده، فرم زیبایی نداشته باشند.

کاشت با فرمر چیست ؟

Nail Implant یا کاشت ناخن، یکی از خدمات حرفه ناخن کاری است که در آن، ناخن کار با بهره‌گیری از ابزار و مواد گوناگون ( ژل، پودر، لمینت ناخن، تیپ، فرمر ناخن و غیره ) به ناخن‌ها ظاهری زیباتر می‌بخشد. کاشت ناخن دارای ۵ مرحله اصلی، شامل دورگیری، سوهان بیس، مواد گذاری، فرم دهی به ناخن است و اغلب با هدف صدف سازی، بلند و هم قد کردن ناخن‌ها انجام می‌گیرد. برای بلند و هم قد کردن ناخن‌ها در کاشت، در مرحله مواد گذاری از یکی از ابزار تیپ، قالب و یا فرمر ناخن استفاده می‌شود که بر حسب آن، کاشت ناخن را می‌توان به سه دسته کاشت ناخن با فرمر، کاشت ناخن با تیپ و کاشت قالب تقسیم کرد. بدین ترتیب کاشت فرمر متدی از کاشت ناخن است که در آن، از فرمر ناخن برای بلند یا هم قد کردن ناخن‌ها استفاده می‌شود.

برای دریافت مشاوره و ثبت نام در دوره‌های آموزش ناخن کاری مایسا تهران، شامل آموزش مانیکور، پدیکور، ژلیش ناخن و آموزش انواع کاشت ناخن ( آموزش کاشت ناخن با فرمر، کاشت پودر، کاشت ژل و غیره ) با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: ۲۲۸۰۵۴۳۷ -۰۲۱

فرمر ناخن چیست
سوالات متداول
فرمر ناخن یا تیپ ناخن ؟

با وجود این‌ که فرمر و تیپ ناخن هر دو با هدف مشترک بلند کردن قد ناخن‌ها در کاشت، پیش از مواد گذاری بکار گرفته می‌شوند. اما استفاده از هر یک دارای مزایا، و معایبی است که در زیر به آن پرداخته‌ایم:
مزایای استفاده از تیپ ناخن:
۱- کاربری آسان
۲- ایجاد ظاهر یکنواخت روی ناخن‌ها
۳- ایجاد پایه قوی و محکم
۴- مناسب برای ناخن‌ کاران مبتدی است.
معایب استفاده از تیپ ناخن:
۱- فرآیند انجام زمان بری است.
۲- تیپ ناخن ممکن است روی صدف ناخن فشار وارد کرده و به آن آسیب بزند.
۳- ظاهری ضخیم و تا حدودی غیر طبیعی دارد.
مزایای فرمر ناخن:
۱- استفاده از فرمر ناخن، برای ناخن کاران حرفه ای راحتتر از تیپ ناخن است.
۲- فرمر ناخن، تعداد مراحل و زمان کمتری نسبت به استفاده از تیپ ناخن نیاز دارد.
۳- مواد گذاری با فرمر ناخن، به محصولات و کیت کمتری نیاز دارد.
۴- با مواد گذاری به کمک فرمر ناخن، می‌توان ناخن‌های کاشت ظریف‌تر و طبیعی ‌تر ایجاد کرد.
معایب فرمر ناخن:
۱- انجام مواد گذاری به کمک فرمر ناخن دشوار است و نیاز به تخصص و آموزش دارد.

کاشت ناخن با فرمر بهتر است یا تیپ ؟

با توجه به معایب و مزایای استفاده از فرمر یا تیپ در کاشت ناخن، و بسته به شرایط و میزان تخصص ناخن کار، هر یک ممکن است بر دیگری ارجح باشد.

مقالات زیبایی سلامتی > فرمر ناخن چیست ؟

تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی