مقالات زیبایی و سلامتی > گان ماساژ چیست ؟

ماساژ گان چیست و چه کاربردی دارد

ماساژ گان چیست | مایسا

ماساژ گان چیست ؟

ماساژورهای تفنگی یا ماساژ گان‌ها ( massage guns )، نوعی دستگاه دستی ‌و قابل حمل هستند که با ایجاد لرزش و نوسان عمیق، عضلات تحریک شده را ماساژ می‌دهند. این دستگاه‌ها، که بتازگی در میان سلبریتی‌ها، ورزشکاران حرفه‌ای و اینفلوئنسرهای تناسب اندام محبوب شده‌اند، در بازار قیمتی بین ۳۰ الی ۶۰۰ دلار دارند. و اغلب بدون سیم بوده و از باتری قابل شارژ استفاده می‌کنند.

تفنگ‌های ماساژ، اغلب توسط ماساژ درمانگران برای بهبود گردش خون و تسکین درد استفاده می‌گردند. و به ماساژ توسط ماساژورهای تفنگی، ماساژ ضربه‌ای، کوبه‌ای و درمان ارتعاشی نیز گفته می‌شود. توجه داشته باشید، با وجود فواید بسیار استفاده از ماساژورهای تفنگی، می‌بایست پیش از بکارگیری آن، با پزشک مشورت کنید.

نحوه عملکرد ماساژ گان چیست ؟

در مصاحبه‌ای که سایت هیوستون متدیست با دکتر کوربین هدت، فیزیوتراپیست متخصص در ارتوپدی و پزشکی ورزشی، انجام داده است، دکتر هدت اذعان می‌کند، این‌که چگونه ماساژورهای تفنگی و درمان ضربه‌ای ناراحتی ناشی از گره عضلانی را کاهش می‌دهند، هنوز به خوبی درک نشده است. و در ادامه توضیح می‌دهد: گان‌های ماساژ، همچون ماساژ درمانی عمل کرده، و با اعمال یک محرک مکانیکی به عضله ( از طریق ایجاد نوسانات ضربانی که توسط یک ابزار ضربه‌ای در طول ماساژ انجام می‌گیرد. ) فیبرهای عضلانی منقبض و به هم چسبیده را به بیرون باز می‌کند و آن‌ها را به حالت کشیده باز می‌گرداند. و هر گونه گره و سفتی را بهبود می‌بخشد.

سوالات متداول
فواید ماساژ گان چیست ؟

در زیر چند مورد از فواید ماساژ گان را آورده‌ایم. توجه داشته باشید، با وجود فواید بسیار استفاده از ماساژورهای تفنگی، می‌بایست پیش از بکارگیری آن، با پزشک مشورت کنید.
۱- افزایش گردش خون و لنفاوی، و به موجب آن، تامین مواد مغذی و اکسیژن بهتر در بدن.
۲- بهبود ریکاوری عضلانی در بدنسازی
۳- افزایش استقامت عضلانی و دامنه حرکتی
۴- بهبود عملکرد ورزشی
۵- تسکین درد ناشی از گره‌های عضلانی
۶- بهبود عملکرد سیستم عصبی
۷- بهبود خواب
۸- کاهش استرس
۹- استفاده از ماساژ گان، مکملی برای درمان‌های توانبخشی جهت بازیابی عضلات آسیب دیده است

مقالات زیبایی و سلامتی > گان ماساژ چیست ؟

ماساژ گان چیست
تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی