مقالات تخصصی ماساژ > فوم رولر ماساژ

همه چیز درباره فوم رولر ماساژ
فوم رولر ماساژ | مایسا

برای دریافت انواع خدمات تخصصی ماساژ، با شماره زیر تماس بگیرید:


شماره تماس: ۲۲۸۰۵۴۳۷ -۰۲۱

فوم رولر ماساژ چیست ؟

فوم رولر ماساژ ( Foam Roller Massage )، یک لوله استوانه‌ای سبک، از جنس فوم فشرده است که برای بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و بازیابی سلامت بدن استفاده می‌شود. این ابزار به منظور ارائه روشی مقرون به صرفه و موثر، برای رفع گره‌های عضلانی ( نقاط ماشه‌ای ) طراحی شده است. به گونه‌ای که فرد بتواند خود، بدون مراجعه به ماساژتراپیست، و تنها با قرار دادن فوم رولر ماساژ، روی مناطق حساس یا سفت، گره‌های دردناک و ماهیچه‌‌های منقبض، به آرامی نواحی مذکور را ماساژ داده، و بدین ترتیب درد را تسکین دهد. فوم رولر ماساژ، در ابعاد و چگالی‌های مختلفی موجود است، که هر یک کاربرد مختص به خود را دارد.

ماساژ با فوم رولر چه فوایدی دارد؟

ماساژ با فوم رولر می‌تواند مکمل مناسبی برای انجام تمرینات ورزشی و یوگا باشد. و به کاهش خطر آسیب، تسکین دردهای عضلانی، افزایش گردش خون، افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی بدن کمک کند. همچنین انجام حرکات ورزشی با فوم رولر، خواب بهتر و بازیابی از تمرینات ورزشی را موجب می‌شود.

نحوه ماساژ با فوم رولر

نحوه انجام ماساژ با فوم رولر، بسته به ناحیه درد و هدف از انجام ماساژ، متفاوت است. بطور کلی این فرآیند شامل ۴ مرحله زیر می‌باشد:

  • ۱- محل درد یا عضله منقبض را مشخص کنید.
  • ۲- بدن خود را کنترل کنید، و ناحیه مشخص شده را به آرامی پایین بیاورید، بطوریکه، در مرکز بالای فوم رولر قرار گیرد.
  • ۳- با جلو و عقب بردن ناحیه درد روی فوم رولر، آن را ماساژ دهید.
  • ۴- حرکات ورزشی با فوم رولر را برای هر ناحیه ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید. توجه داشته باشید، حرکات بسته به نقاط موردنظر برای ماساژ ( ساق پا، همسترینگ، چهار سر ران، کمر، قسمت خارجی ران، شانه‌ها و زیر بغل، باسن و غیره ) متفاوت است. و انجام هر یک از حرکات ورزشی با فوم رولر را، می‌بایست تحت نظارت مربی ورزشی مجرب و دوره دیده آموزش ببینید، تا موجب آسیب نشود.

توجه: فوم رولر را نباید در مناطقی از بدن که اعصاب و عروق خونی نزدیک به پوست دارند ( گردن، شکم و عضله پا )، استفاده کرد.

سوالات متداول
قیمت فوم رولر ماساژ چقدر است ؟

فوم رولر بر حسب چگالی، ابعاد و طرح دارای انواع مختلفی است و قیمتی در رنج ۱۰ تا ۲۰ یورو دارد.

فوم رولر ماساژ

ماساژ فول بادی

تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی