خدمات تخصصی ماساژ > ماساژ چینی چیست

همه چیز درباره ماساژ درمانی چینی
ماساژ چینی چیست | مایسا

برای دریافت انواع خدمات تخصصی ماساژ، با شماره زیر تماس بگیرید:

۲۲۸۰۵۴۳۷ -۰۲۱

ماساژ چینی چیست ؟

ماساژ چینی ( Chinese Massage )، که با نام تائی‌نا ( Tui Na ) نیز شناخته می‌شود، ماساژ بومی کشور چین است، که از طب سنتی آن ( TCM ) نشات می‌گیرد. این نوع ماساژ، همچون ماساژ درمانی رفلکسولوژی بر تسهیل جریان انرژی چی، در بدن تمرکز دارد و با هدف التیام بدن انجام می‌گیرد. در ادامه به مفهوم انرژی چی در ماساژ چینی پرداخته‌ایم.

فواید ماساژ چینی چیست ؟

ماساژ چینی با تسهیل جریان انرژی چی در بدن، سلامت کلی بدن را ارتقا می‌بخشد. و دارای فواید بسیاریست که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش گردش خون
  • بهبود خواب
  • ارتقا تعادل در بدن
  • افزایش مصونیت بدن
  • بهبود سلامت قلب و عروق
  • بهبود عملکرد تنفس
  • با شل کردن ماهیچه‌ها، استرس را کاهش می‌دهد.

انرژی چی در ماساژ چینی چیست ؟

طبق طب سنتی چینی، که ماساژ تائی نا یا ماساژ چینی بر پایه آن بنا نهاده شده، انرژی چی، به مفهوم نیروی حیات در بدن است، که بدن الگوهای طبیعی خود را از آن دارد. این انرژی توسط کانال‌هایی بنام مریدین جریان می‌یابد و عدم تعادل یا انسداد در آن بروز بسیاری از بیماری‌ها را موجب می‌شود. که عدم تعادل و انسداد در جریان چی را اغلب می‌توان با کمک فرآیندهایی چون تغذیه مناسب، ورزش و ماساژ، برطرف ساخت. ماساژ چینی، یکی از انواع ماساژ است که بر رفع انسداد و تسهیل جریان انرژی چی در بدن تمرکز دارد.

ماساژ چینی چیست | مایسا

ماساژ فول بادی

ارائه انواع خدمات تخصصی ماساژ

سوالات متداول
تفاوت ماساژ تایلندی و چینی در چیست ؟

با وجود شباهت‌های بسیاری که در ماساژ تایلندی و چینی وجود دارد، اما این دو ماساژ از جنبه‌های مختلفی دارای تفاوتند. بارزترین تفاوت ماساژ تایلندی و ماساژ چینی، در منشا این دو ماساژ است. منشا ماساژ چینی، به طب سنتی چینی ( TCM )، برمی‌گردد، این در حالیست که ماساژ تایلندی ماساژ بومی تایلند است و از طب سنتی تایلند منشا می‌گیرد. همچنین از جمله تفاوت‌های دیگر این دو ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- ماساژ چینی روی تخت ماساژ انجام می‌گیرد، این در حالیست که ماساژ تایلندی روی زمین انجام می‌شود.
۲- در ماساژ تایلندی از حرکات کششی بیشتری نسبت به ماساژ چینی بهره گرفته می‌شود. و حرکات استفاده شده در ماساژ تایلندی مشابه حرکات بکار گرفته شده در یوگاست.

فواید ماساژ چینی چیست ؟

ماساژ چینی، همچون انواع دیگر ماساژ، موجب افزایش گردش خون، بهبود خواب، بهبود سلامت قلب و عروق، افزایش مصونیت بدن، بهبود عملکرد تنفس و کاهش استرس می‌شود.

خدمات تخصصی ماساژ > ماساژ چینی چیست

ماساژ چینی چیست
تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی