روغن معطر ماساژ | روغن معطر ماساژ آروماتیک چیست | قیمت روغن مخصوص برای ماساژ | مایسا، ارائه دهنده انواع خدمات ماساژ ریلکسی و درمانی

روغن معطر ماساژ | روغن معطر ماساژ آروماتیک چیست | قیمت روغن مخصوص برای ماساژ | مایسا، ارائه دهنده انواع خدمات ماساژ ریلکسی و درمانی

فهرست مطالب

محتوای این مقاله از سایت‌های معتبر خارجی نظیر کلینیک کلیولند، مایو کلینیک، هلتلاین و غیره استخراج شده و مطالب آن تنها جهت افزایش اطلاع شما عزیزان می‌باشد. برای استفاده از روغن‌های در سایت، ابتدا می‌بایست با متخصص و یا ماساژتراپیستی حاذق مشورت کنید.

ماساژ آروماتیک چیست ؟

آروماتراپی، شبه علمی است که در آن، برای رسیدن به سلامت روانی و فیزیکی، از مواد و روغن‌های معطر استفاده می‌شود. گاهی آروماتراپی، با ماساژ همراه است. به این صورت که ماساژتراپیست، با دستگاه بخور، رایحه را در اتاق پخش کرده و ماساژ می‌دهد. این امر موجب می‌گردد تا، خواص ماساژ ( مانند آرامش بخشی و تسکین درد ) افزایش یابد. همچنین، گاهی ماسور روغن‌های معطر را به لوسیون ماساژ اضافه کرده و فرآیند ماساژ را انجام می‌دهد. و بدین ترتیب، تاثیرگذاری آن را دو چندان می‌کند. به ماساژی که با بکارگیری روغن‌های معطر در حین ماساژ، انجام می پذیرد، ماساژ آروماتیک گفته می‌شود.

روغن‌های معطر، از گل و سایر نقاط گیاهان گرفته می‌شوند. این روغن‌ها، دارای خواص درمانی و رایحه‌ای دلپذیر هستند. بطور مثال اسطوخودوس دارای خاصیت آرامش بخشی است. روغن‌های لیمو، لوندر، زنجبیل، بابونه و غیره از انواع روغن‌های معطر می‌باشند. در ادامه به انواع روغن‌های معطر و خواص آن‌ها، می پردازیم.

برای آشنایی با انواع ماساژها، روی لینک کلیک کنید.

انواع روغن‌های معطر ماساژ آروماتیک

روغن معطر ماساژ | مایسا
ترنج

صدها سال است که در ایتالیا از روغن ترنج، برای کاهش استرس و تسکین التهاب پوست استفاده می‌شده است. این روغن، دارای عطر خوشایند و تند مرکبات، مشابه با بوی چای Earl Gray است. یکی از خواص منحصر به فرد این روغن‌ها این است که بطور همزمان هم آرامش بخشند، و هم نشاط آور. پس از یک جلسه رایحه درمانی با این روغن، احساس جوانی و شادابی خواهید کرد.

گشنیز

روغن گشنیز، همان‌طور که از نامش پیداست، از گیاه گشنیز گرفته می‌شود. این روغن، دارای عطری گرم و شیرین است. از خواص آن می‌توان به خاصیت آرامش بخشی و کاهش دهنده استرس آن اشاره کرد. همچنین این روغن، به داشتن گوارش سالم کمک می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. یکی از خواص فوق العاده این روغن‌ها، کمک به رفع گرفتگی عضلات ( هم عضلات ماهیچه‌ای و هم عضلات گلو ) است.

کندر

روغن کندر، از دوران باستان، مورد جستجو بوده است. ترکیب این روغن با اسطوخودوس، راحت است. همچنین می‌توان از رایحه پیچیده‌اش به تنهایی لذت برد. از خواص روغن کندر، می‌توان به تسکین سرفه، خاصیت ضدافسردگی و ضد التهابی آن اشاره کرد. همچنین سیستم ایمنی  بدن را تقویت می‌کند.

لوندر یا اسطوخودوس

یکی از محبوبترین روغن‌ها، با عطری تازه و شیرین، روغن لوندر یا همان اسطوخودوس است. عطر این روغن‌، افزایش آرامش در فضا را موجب شده و به بدن کمک می‌کند تا از اضطراب رها شود. این روغن، روغنی همه کاره، سازگار و متعادل کننده است. که برای رهایی از درد، ارتقا خواب و افزایش انرژی موثر است.

شمعدانی

روغن شمعدانی، از گل‌ها گرفته می‌‌شود و به خاصیت جوان‌سازی و آرامش بخشی‌اش معروف است. عطر دوست داشتنی گل شمعدانی، خاصیت آرامش بخشی این روغن‌ها را دو چندان می‌کند. در پزشکی سنتی، از آن برای بهبود گردش خون، تسکین درد، ارتقا عملکرد دستگاه عصبی و غیره استفاده می‌شده است. همچنین برای بهبود عوارض قاعدگی و یائسگی در خانمها، مفید می‌باشد.

چوب درخت سرو

این روغن، با تکنیک‌های گوناگون، از برگ، پوسته و قسمت‌های مختلف درخت سرو گرفته می‌شود. در دنیا، انواع گوناگون درخت سرو وجود دارد. که برخی از آن‌ها در واقع درخت ارس هستند. بسته به نوع درختی که روغن از آن استخراج می‌شود، خواص روغن Cedarwood تفاوت می‌کند. ماساژ دادن سر با مخلوط این روغن و روغن Carrie، به کاهش خارش و پوسته شدن سر، کمک می‌کند. همچنین کاهش التهاب پوست، درمان آکنه و بهبود خواب از خواص دیگر این روغن‌هاست.

اوکالیپتوس

اوکالیپتوس، برای خاصیت پزشکی‌اش، معروف است. و سال‌هاست که از این روغن در درمان سرفه استفاده می‌شود. استنشاق بخار روغن اوکالیپتوس، برای افرادی که آسم یا سینوزیت دارند، تنفس را راحتتر می‌کند. همچنین به کاهش دردهای مفصلی کمک می‌نماید.

ممنوعیت‌های ماساژ آروماتیک

توجه داشته باشید، در حالیکه بسیاری افراد می‌توانند از ماساژ سود ببرند، اما ماساژ، برای برخی موارد مناسب نیست. در زیر به چند نمونه اشاره شده است:

  • عفونت
  • شکستگی استخوان
  • افراد با پلاکت خیلی کم
  • افراد با اختلال خونریزی
  • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند
  • سوختگی و زخم‌های در حال التیام

بطور کلی، پیش از دریافت هر نوع ماساژ، با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول
روغن معطر ماساژ چیست ؟

روغن‌های معطر، از گل و سایر نقاط گیاهان گرفته می‌شوند. این روغن‌ها، دارای خواص درمانی و رایحه‌ای دلپذیر هستند. و از انواع آن می‌توان به روغن‌های لیمو، لوندر، زنجبیل، بابونه و غیره اشاره کرد.

تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی