خدمات تخصصی رنگ مو > رنگ ریشه مو

معرفی کتاب برای آموزش نحوه رنگ ریشه مو

کتاب برای آموزش رنگ ریشه مو | مایسا

کتاب رنگ کردن و تغییر شکل دادن مو ( کاربر مواد شیمیایی )، تالیف فاطمه باستانی و فاطمه کاویانی، یکی از کتاب‌هاییست که به نحوه انجام رنگ ریشه مو پرداخته است. این کتاب علاوه بر ارائه اطلاعات جامع در حرفه رنگ و مش، برای موفقیت در آزمون کتبی رنگ و لایت مو سازمان فنی حرفه ای کشور نیز مناسب است.

انجام رنگ ریشه مو، شاید در نگاه اول کاری ساده بنظر بیاید که نیاز به تخصص خاصی نداشته باشد. اما واقعیت این است که برای داشتن موهایی زیبا و بی‌نقص در همین کار ساده نیز، به مهارت و تخصص نیاز است.

چرا انجام رنگ ریشه مو نیاز به تخصص دارد ؟

  • ۱- انتخاب درست از میان انواع توناژ رنگ، و ترکیب رنگ موی حرفه ای برای رسیدن به رنگ ریشه‌ای بی‌نقص و منطبق با ساقه مو الزامیست.
  • ۲-رنگ ریشه کردن مو با درصد سفیدی بالا نیاز به انتخاب درست رنگ‌ها دارد تا بتواند موهای سفید را بطور کامل پوشش دهد.
  • ۳- برای رنگ ریشه کردن موی امبره، لایت و موهای مش شده، به دلیل کار با مواد دکلره و نیاز به ترکیب رنگ حرفه ای، داشتن تخصص، تسلط و تجربه در حرفه رنگ و لایت ضروریست.
  • ۴- استفاده اشتباه از رنگ مو، می‌تواند موجب خشک شدن و آسیب رسیدن به موها شود.

ریشه‌ گیری مو چیست ؟

ریشه گیری مو، به معنای رنگ کردن ریشه مو است و یکی از خدمات زیباییست که به منظور انطباق رنگ ریشه موهای رنگ شده با ساقه آن، و یا پوشش‌دهی رنگ سفید موهای طبیعی صورت می‌گیرد. این نوع از خدمات اغلب یکماه یکبار، با بکارگیری رنگ‌های ترکیبی در آرایشگاه و یا در خانه با استفاده از رنگ‌های آماده انجام می‌گیرد.

مدت زمان رنگ ریشه مو چقدر است ؟

رنگ ریشه مو، بسته به سرعت اعمال رنگ به ریشه مو، مدت زمان ماندن مواد روی موها، نوع رنگ ریشه ( رنگ ریشه موهای مش شده، بالیاژ و غیره ) و میزان تیرگی و روشنی دلخواه بین ۴۰ دقیقه الی دو ساعت زمان می‌برد.

سوالات متداول
قیمت رنگ ریشه مو چقدر است ؟

قیمت رنگ ریشه مو بسته به میزان ریشه درآمده، مواد بکار گرفته شده و نوع رنگ ریشه مو ( رنگ ریشه امبره، موهای مش شده، رنگ ریشه ساده و غیره ) متغیر است.

خدمات تخصصی رنگ مو > رنگ ریشه مو

تازه ترین مقالات زیبایی و سلامتی
کتب درسی آرایشگری
آشنایی با برندهای آرایشی